Všechny články

Co je uživatelské testování

Uživatelské testování je nedílnou součástí při tvorbě webu, eshopu nebo aplikace. Je to něco, co Vám prozradí případné nedostatky a problémy. Což vám v konečném důsledku nejen může ušetřit nemalé peníze, ale i podstatně zvýšit konverze.


Při vývoji totiž  můžete na web nahlížet jinak než uživatelé, respektive vaši zákazníci a tak se na základě špatné domněnky připravit o zisk. Již Steve Krug (specialista na UX) říkával, že uživatelské testování je jako provádět cizince vašim městem - všimnou si toho, čeho vy ne protože jste si již zvykli. A současně věci, které jsou pro vás zřejmé a jasné, nemusí být stejně jasné a zřejmé jiným.


Způsobů uživatelského testování je celá řada. Nejpoužívanější a zároveň takové, které jste schopní udělat i vy sami je na principu vytvoření scenáře, což znamená, že pozvete lidi, kteří Váš web ještě neviděli a budete po nich chtít na webu plnit Vámi stanovené úkoly. Přitom je budete sledovat, jak postupují, kde se zadrhávají atp..


Nejvhodnější je však pokud testování dělá specialista - ví, jak scenář postavit, jak se ptám, jaký dávat prostor a co sledovat proto, aby efekt byl co největší. Přesto pokud to zkusíte sami, jistě na řadu problémů také narazíte.

CubesDigital
Team společnosti CubesDigital
Další doporučený článek

Co je Magento

Přečtěte si více o Magento, opensource systému pro ecommerce.

Přečíst článek

Představení

Představení klientů, nás i našich služeb hezky na jednom místě.

Představení

Služby

Webové stránky, e-shopy, design, internetový marketing.

Naše služby