Všechny články

Co je Wordpress

Wordpress je redakční systém (CMS = content management systém), který se používá pro tvorbu webů či jednodužších internetových obchodů. Umožnuje Vám obsah webu ovládat přes webové prostředí podobným způsobem, jako by jste obsah editovali z Wordu, nepotřebujete tedy správce, který Vám na web bude obsah dávat.


Wordpress je jedním z nejpoužívanějších redakčních systému na světě, který používají jak malé tak i velké společnosti.


Na wordpress navíc existuje tisíce modulů (tedy funkcí), které jsou zdarma nebo za poplatek (vždy ale nižší, než kdyby jste si ho nechali naprogramovat) i typových šablon, které můžete pro tvorbu webu využít a tím ušetřit.


Wordpress je totiž opensource systém, což znamená, že má volně dostupné zdrojové kódy - nemusíte tak platit za licenci a umožnuje to i tvůrcům vytvářet zmíněné moduly a šablony. Avšak přináší to i nevýhodu v podobě toho, že je terčem hackerů, kteří hledají chyby v kódu a napadají pak stránky po celém světe z důvodu buď odcizení dat (pokud je útok cílený), nebo přesměrování webu například na reklamu.


Je proto nutné z bezpečnostního hlediska (ale i z pohledu dlouhodobé udržitelnosti projektu) provádět pravidelné aktualizace jak Wordpress tak modulů, což se u nás řeší formou měsíčního poplatku. Je i třeba před spuštěním projekt důkladně zabezpečit, což pokud Vám udělá někdo, kdo tomu rozumí, je riziko napadení minimální - dávno již neplatí omílaná informace, že je Wordpress nebezpečný.


Pokud zvažujete webové stránky na Wordpress, přečtěte si i ostatní možnosti tvorby webu v našem článku.

CubesDigital
Team společnosti CubesDigital
Další doporučený článek

Co je zlepšování konverzního poměru

To je to, co by každý majitel webu měl sledovat.

Přečíst článek

Představení

Představení klientů, nás i našich služeb hezky na jednom místě.

Představení

Služby

Webové stránky, e-shopy, design, internetový marketing.

Naše služby