Při tvorbě webových projektů a stránek se můžete setkat s pojmy jako statické stránky a dynamické stránky. Níže si projdeme, jaké jsou mezi nimi rozdíly.
Statické stránky jsou nejčastěji pouze kódované v HTML/CSS, maximálně s menšími částmi PHP scriptů. Zjednodušeně řečeno jsou to takové stránky, které pokud chcete editovat, musíte přímo v kódu. Statické stránky jsou tak vhodné pro jednoduché stránky, nebo microsite, kde není předpoklad, že se bude pravidelně přidávat obsah. Jsou i levnějším řešením.
Naopak dynamické stránky mají HTML/CSS šablonu také, avšak navíc je na ně napojena administrační část, nebo obecně nějaký CMS (content management systém) pro správu obsahu jako je Wordpress, Webflow a jiné - například i individuálně naprogramované.
Pro správné posouzení jaké potřebujete stránky si můžete přečíst náš článek, nebo se nám ozvěte a my Vám pomůžeme. Obecně a zjednodušeně ale můžete vycházet ze zmíněného - pokud obsah přidávat nebudete, nebo jenom hodně zřídka, mohou vám stačit statické stránky. Pokud plánujete obsah přidávat (novinky, články, služby,..), potřebujete dynamické. U eshopu je pak ale situace jiná - tam vždy potřebujete administrační část.
V článku vám povíme o tom, co jsou wireframe a k čemu je budete potřebovat.
Přečíst článek