Všechny články

Statické vs. dynamické stránky

Při tvorbě webových projektů a stránek se můžete setkat s pojmy jako statické stránky a dynamické stránky. Níže si projdeme, jaké jsou mezi nimi rozdíly.Statické stránky


Statické stránky jsou nejčastěji pouze kódované v HTML/CSS, maximálně s menšími částmi PHP scriptů. Zjednodušeně řečeno jsou to takové stránky, které pokud chcete editovat, musíte přímo v kódu. Statické stránky jsou tak vhodné pro jednoduché stránky, nebo microsite, kde není předpoklad, že se bude pravidelně přidávat obsah. Jsou i levnějším řešením.


Dynamické stránky


Naopak dynamické stránky mají HTML/CSS šablonu také, avšak navíc je na ně napojena administrační část, nebo obecně nějaký CMS (content management systém) pro správu obsahu jako je Wordpress, Webflow a jiné - například i individuálně naprogramované.


Pro správné posouzení jaké potřebujete stránky si můžete přečíst náš článek, nebo se nám ozvěte a my Vám pomůžeme. Obecně a zjednodušeně ale můžete vycházet ze zmíněného - pokud obsah přidávat nebudete, nebo jenom hodně zřídka, mohou vám stačit statické stránky. Pokud plánujete obsah přidávat (novinky, články, služby,..), potřebujete dynamické. U eshopu je pak ale situace jiná - tam vždy potřebujete administrační část.

CubesDigital
Team společnosti CubesDigital
Další doporučený článek

Co je zlepšování konverzního poměru

To je to, co by každý majitel webu měl sledovat.

Přečíst článek

Představení

Představení klientů, nás i našich služeb hezky na jednom místě.

Představení

Služby

Webové stránky, e-shopy, design, internetový marketing.

Naše služby