článek:
Webflow: aneb web až o 50% levněji

Pokud v dnešní době potřebujete nové webové stránky, máte velkou výhodu. Ještě relativně nedávno totiž platilo, že pokud potřebujete nový „individuální” web, moc možností nemáte. Víceméně ta nejobvyklejší varianta byl web na Wordpress. A tím se cena dost vyhoupla. Mluvíme-li samozřejmě o kvalitním webu, který Vám reálně bude přinášet obchodní efekt, konverze. Ne ten od studentů či nezkušených webařů.

Dnes je ale řada technologií, díky kterým na individuálním webu můžete podstatně ušetřit. A tou nejzajímavější, kterou my v CubesDigital používáme, je Webflow.

Co je Webflow

Webflow je webový nástroj pro tvorbu webových stránek, microsite i internetových obchodů. Avšak v případě e-shopu pouze za specifických podmínek pro Česko.

Výhodou je zrychlení vývoje webů

Projekty v tomto nástroji lze stavět formou „přetahováním prvků“ - díky tomu je jakýkoliv vývoj efektivnější a rychlejší. Není to ale klasický builder jako můžete znát z konkurenčního Wordpressu - pokud nejste designer s alespoň základní znalostí HTML/CSS kódování, nebo přímo kodér, moc toho nevytvoříte. Nadruhou stranu z toho oproti klasickým builderům „leze” kvalitni a validní kód. Je to tak hodně silný a moderní nástroj, který dokáže při vývoji webových projektů ušetřit až 50% nákladů - a to ať na počáteční vývoj, tak i pro jeho následný rozvoj a úpravy. Tím spíše pokud v projektu mají být i aktuálně populární animace - právě ty jsou klasickou formou vývoje velice drahé na vytvoření.

I díky tomu ho pro klasické firemní stránky a microsite čím dál tím více používáme pro naše klienty v CubesDigital namísto Wordpress. Ba co víc, je to z našeho pohledu pro tento druh webů nejlepší možnost. Navíc stejný názor má již obrovská skupina agentur po celém světě mezi kterými jsou i ty přední velké. Už dávno to není hračka pro alternativní tvorbu webů, ale kvalitní, robustní a profesionální nástroj budoucnosti.

Nemusíte se pravidelně starat o bezpečnost

Výhodou kromě značné úspory financí při tvorbě je i to, že není potřeba se o web pravidelně starat. Například Wordpress je postavený jako opensource - to znamená, že jeho zdrojové soubory jsou volně dostupné a je tak častým terčem napadení hackerů. Riziko jde minimalizovat, nebo i téměř zcela smazat - ale v tom případě je třeba se o web pravidelně starat, aktualizovat jak jádro Wordpress, tak i jeho moduly a tím se vám to prodražuje. Nadruhou stranu Wordpress oproti Webflow má také své výhody, více se dozvíte v tomto článku.

Níže se pak můžete podívat na ukázku vývojového prostředí i editační části - obsah totiž můžete editovat podobně, jako by jste ho editovali ve Wordu.

Výstupem z Webflow je buď čistý HTML/CSS kód pro statické stránky, nebo dynamické, které obsahují i CMS vrstvu (tedy možnost, že budete moci obsah editovat jako ve Wordu). V tom případě musí být web, narozdíl od statické verze, hostovaný u Webflow - na ceník se můžete podívat zde. Pokud to srovnáte s cenami hostingů v ČR, jsou o něco vyžší (byť Wordpress musí mít kvalitní hosting a tím pádem se to také prodražuje). Je ale potřeba si uvědomit, že nemusíte řešit vytížení návštěvností, pravidelnou správu kterou jsme popisovali výše a je v tom samozřejmě i „pronájem“ CMS části Webflow. Když k tomu připočteme zmíněnou úsporu za vývoj, je Webflow v dnešní době, jak jsme již psali, naprosto ideální pro firemní webové stránky a microsite.

Pokud rovnou o takový web máte zájem, mrkněte na naší nabídku tvorby webových stránek a microsite, kde se dozvíte i cenovou relaci. A nebo nás rovnou kontaktujte.

máte projekt? jsme připraveni

CubesDigital s.r.o.
IČ: 04144082 — DIČ: CZ04144082

JSMe PLÁTCi dph.